Az oldal cookie-t használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Elfogadásával hozzájárul a cookie-k gyűjtéséhez. A cookie-król bővebben: wiki.

PEMIK-KTDT

2017

I. DÍJ

Gyuk Péter: Improved methods for blood glucose level prediction
  Témavezető: Dr. Vassányi István

                      Győrfi-Bátori András: Diszkrét kockázati folyamatok matematikai és számítógépes elemzése alkalmazásokkal
                         Témavezetők: Dr. Mihálykóné dr. Orbán Éva, Dr. Mihálykó Csaba

II. DÍJ

Baumgartner János: Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és több szempontú optimalizálása P-gráf módszertan alkalmazásával
  Témavezető: Dr. Süle Zoltán

                      Mesterházi Sándor: K-dimenziós keresőfák megvalósítása nagytömegű adattömeg esetén 
                         Témavezető: Dr. Vassányi István

KÜLÖNDÍJ

Tóth Krisztina: Szekvenciális onkológiai eseménysorok és mintázatok bányászata
   Témavezetők: Dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, Dr. Kósa István

                       Ősz Olivér: Az S-gráf módszertan kiterjesztése erőforrás-korlátos ütemezési feladatosztályokra 
                         Témavezető: Dr. Hegyháti Máté

 

2015

Modellezés és szimuláció tagozat:

I. DÍJ

Smidla Ádám: Inverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: dr. Magyar Attila

II. DÍJ

Pózna Anna Ibolya: Technológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, Témavezetők: dr. Gerzson Miklós, dr. Leitold Adrien

Algoritmusok és optimalizálási eljárások tagozat:

I. DÍJ

Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté

III. DÍJ

Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter

Számítástudomány alkalmazásai tagozat:

I. DÍJ

Zachár Gergely: Rádióinterferencia alapú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: dr. Simon Gyula

Informatika orvosi alkalmazásai tagozat:

I. DÍJ

Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Modell alapú vércukorszint-előrejelzés, Témavezető: dr. Vassányi István

Alkalmazott informatika I.tagozat:

II. DÍJ

Varga Péter Zoltán: Alacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: dr. Czúni László

Algoritmusok tagozat:

III. DÍJ

Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József

Infokommunikáció és hálózatok tagozat:

III. DÍJ

Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, dr. Abonyi János

Alkalmazott informatika II. tagozat:

KÜLÖNDÍJ

Kiss Péter József, Samu Zsolt: Szókép alapú kézírás felismerő rendszer archív levéltári dokumentumokhoz, Témavezetők: dr. Czúni László, Lipovits Ágnes

 

Elektrotechnika, villamos energetika 2. (Műszaki Tudományi Szekció)

III. DÍJ:

Horváth Sándor Rajmund: Kis teljesítményű kisérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila

KÜLÖNDÍJ:

Szabó Gergely: Kis teljesítményű kísérleti szélerőmű tervezése állandó mágneses egyenáramú generátorral, Témavezető: Fodor Attila

 

2013

Informatikai Tudományok Szekció

II. DÍJ

Orosz Ákos; Témavezető: Dr. Holczinger Tibor; S-gráf alapú throughput maximalizálási algoritmusok vizsgálata és továbbfejlesztlése;  Számítástudományi alszekció, Modellezés és mennyiségi analízis tagozat

III. DÍJ

Smidla József; Témavezető: Dr. Maros Isván; Gyorsított teljes oszlopkiválasztás tervezése és implementációja a szimplex módszerben; Számítástudomány alszekció, Optimalizálás tagozat

Orosz Ákos, Róth Gergő; Témavezetők: Dr. Simon Gyula, Vakulya Gergely; Algoritmusok tervezése TDMA alapú, gyűrű topológiájú szenzorhálózatok tervezéséhez; Rendszertervezés alszekció, Architektúrák tagozat

Műszaki Tudományok Szekció

II. DÍJ

Bálint Roland; Témavezető: Dr. Fodor Attila; Műszerfali léptetőmotor forgatónyomatékának mérése;  Elektronika, elektronikai és számítástechnikai eszközök alszekció

Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

II. DÍJ

Márczi Brigitta; Témavezető: Dr. Edvy László; A felsőoktatásban tanulók célorientált mozgástervezésének támogatása;  A testnevelés és a sport tantárgypedagógiai kérdései alszekció

2011

Informatikai Tudományok Szekció

I. DÍJ

Korondi Márk, Varga Virág; Témavezető: Dr. Barát János; Grafikus szoftver és megoldó algoritmus fejlesztése egy nehéz kombinatorikai problémához; Számítástudományi alszekció, Gépi- és vizuális intelligencia tagozat

Kadanoczki Helga, Ősz Edina, Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Dr. Tarczali Tünde, Kalauz Károly; Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és optimalizálása; Gazdasági informatika alszekció, Gazdasági Alkalmazások Tagozat

II. DÍJ

Bárány Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Keretrendszer fuvarszervezés és analóg feladatok megoldására P-gráf módszertan alkalmazásával; Gazdasági informatika alszekció, Gazdasági- és társdalmi informatikai tagozat

III. DÍJ

Lucz Lóránd; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba, Mihálykóné Dr. Orbán Éva; Folytonos és diszkrét kockázati modellek számítógépes összehasonlítása; Számítástudományi alszekció, Elméleti számítástudomány tagozat

Műszaki Tudományok Szekció

I. DÍJ

Király András; Témavezető: Dr. Abonyi János; Optimization of Multiple Traveling Salesmen Problem by a Novel Representation based Genetic Algorithm – Research and Implementation Issues
 

2009

Infromatikai Tudományok Szekció

I. DÍJ

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Redundanciamentes PNS struktúrák hatékony generálása

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Tuza Zsolt; Colorability of mixed hypergraphs and their chromatic inversions

2007

Informatikai Tudományok Szekció

II. DÍJ

Kreschka Miklós; Témavezető: Kosztyán Zsolt Tibor és Schanda János; Síkágyas szkennerek színképi jellemzőinek meghatározása, színi transzformáció készítése színhelyes megjelenítéséhez

III. DÍJ

Bankó Zoltán; Témavezető: Abonyi János; Többváltozós idősorok vetemítése

2005

Informatikai alkalmazások tagozat

II. DÍJ

Hucker Ferenc, Kovács Péter Károly és Utasi Ákos; Témavezető: Dr. Czúni László; Térinformatikai adatbányászati portál

III. DÍJ

Magyar Attila; Témavezető: Dr. Hangos Katalin és Dr. Szederkényi Gábor; Nemlineáris Folyamatrendszerek Lot ka-Volterra reprezentáción alapuló stabilitásvizsgálata

III. DÍJ:

Horváth Sándor Rajmund: Kis teljesítményű kisérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila