Az oldal cookie-t használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Elfogadásával hozzájárul a cookie-k gyűjtéséhez. A cookie-król bővebben: wiki.

PEMIK-KTDT

Informatikai alkalmazások tagozat

II. DÍJ

Hucker Ferenc, Kovács Péter Károly és Utasi Ákos; Témavezető: Dr. Czúni László; Térinformatikai adatbányászati portál

III. DÍJ

Magyar Attila; Témavezető: Dr. Hangos Katalin és Dr. Szederkényi Gábor; Nemlineáris Folyamatrendszerek Lot ka-Volterra reprezentáción alapuló stabilitásvizsgálata

Informatika I. szekció

Magyar Viktor; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Vezeték nélküli nővér-beteg kommunikáció az intenzív osztályon

Kernyák Zsuzsanna, Szóllás Eszter, Noé István, Vas Zoltán; Témavezető: Dr. Bodrogi Péter; A mezopos fotometria additivitása

Kreschka Miklós; Témavezető: Dr. Schanda János és Kosztyán Zsolt Tibor; Síkágyas szkennerek színképi jellemzőinek meghatározása, színi transzformáció készítése színhelyes megjelenítéshez

Böcskey Mária Beatrix; Témavezető: Dr. Kránicz Balázs; Síkágyas szkennerek színhelyes képátvitele

Annók Tamás; Témavezető: Dr. Czúni László; Szürkeskálás videók színezése

Informatika II. szekció

Károlyi Péter; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Virtuális osztály tervezése és készítése kisiskolásoknak

Nagy Balázs, Riz Attila, Várföldi Richárd Tamás; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Elektrolit- és ultra-kondenzátorok kutatás-fejlesztési folyamatának informatikai alapú hatékonyság-javítása

Bognár László; Témavezető: Lipovits Ágnes; Közoktatási informatikai rendszerbe integrált iskolai adminsztrációs rendszer

Kincses Zoltán; Témavezető: Nagy Zoltán; Nemlineáris templateket futtató emulált digitális CNN-UM processzor megvalósítása FPGA-n

Fehér Zsolt; Témavezető: Dr. Novák Béla; Három Dimenziós Grafikus Motor És Virtuális Valóság Megjelenítésére Alkalmas Szoftver Készítése Turbo Pascal 7.0 Segítségével

Mátyus Péter; Témavezető: Dr. Abonyi János; Gyakori elemhalmazok és asszociációs szabályok megjelenítése Sammon leképezéssel

Bankó Zoltán; Témavezető: Dr. Abonyi János; Többváltozós idősorok vetemítése

Informatika I. szekció

Fazekas Csaba; Témavezető: Laczkó József; Egy ill. több izületet átfogó izmokkal ellátott, több szegmenses végtag mozgásának szimulációja és vezérlése

Fazekas Csaba; Témavezető: Dr. Győri István; Rekeszmodellek és alkalmazásaik

Virányi Veronika; Témavezető: Dr. Kozmann György; Kardiovaszkuláris kockázat meghatározása és felhasználása Internet alapú egészségügyi információs rendszerben

Csuha Péter; Témavezető: Dr. Vass József és Kenderesy Tamás; Új generációs PC-s vezérlése

Göndör Károly; Témavezető: Lipcsei Timót és Dr. Vass József; Fénycsőgyártó berendezés ORACLE alapú minőségbiztosítási rendszerének kialakítása és beüzemelése.

Informatika II. szekció

Dulai Tibor; Témavezető: Harmatné Medve Anna és Dr. Tarnay Katalin; A Bluetooth L2CAP protokolljának elemzése és sokoldalúan hasznosítható formális leírása

Jaskó Szilárd; Témavezető: Dr. Tarnay Katalin; A Szolgálatatás felfedező protokollok jelene és jövője az SDP (Service Discovery Protocoll)-on keresztül bemutatva

Muhi Dániel; Témavezető: Dr. Tarnay Katalin; Elektronikus ügynök megvalósítása SLP protokollal

Nistor Attila; Témavezető: Dr. Tarnay Katalin és Harmatné Medve Anna; Elemi adatkapcsolati protokollok szimulációja.

Papp András; Témavezető: Dr. Tarnay Katalin és Harmatné Medve Anna; Elosztott és valós idejű rendszerek tervezése SDL rendszerben

Informatika III. szekció

Baranyi Gábor; Témavezető: Dr. Schanda János és Nagy Barnabás; Világítástervezés Lightscape szoftverrel

Csalló Miklós; Témavezető: Dr. Vass József és Tóth László; Automatikus mérőrendszer elektronikus előtétekkel működtetett kompakt fénycsövek vizsgálatára

Lachata Krisztián; Témavezető: Ferenci Péter és Dr. Vass József; Automatikus folyamatszabályozás megvalósítása vákuumtechnikai üvegcső gyártásnál.

Csuti Péter, Szabó Julianna és Páll Attila; Témavezető: Dr. Schanda János és Sikné dr. Lányi Cecília; Világító diódák működése, alkalmazása és mérése

Informatika IV. szekció

Feil Balázs; Témavezető: Dr. Abonyi János és Dr. Szeifert Ferenc; Nemlineáris bemenet – kimenet modellek rendűségének meghatározása csoportosítási algoritmus segítségével

Kovács Levente Attila; Témavezető: Dr. Szirányi Tamás; Animációs videók készítése sztochasztikus ecsetvonás-transzformáció alapján

Matejdesz Anikó; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba; Fluidizált rétegbeli szemcsék hőmérséklet-kiegyenlítődésének numerikus szimulációja

Szalay László; Témavezető: Fodor Dénes; Aszinkron motor szabályozása teljes információs H szabályozóval zavarok figyelembe vételével

Vajda Szabolcs; Témavezető: Fodor Dénes; Kalman szűrő alapú rotor ellenállás becslés tengelyre szerelt érzékelő nélküli aszinkronmotor szabályozásához.

Informatika I. szekció

II. DÍJ

Gócza Katalin Ilona; Témavezetők: Kutas Gábor és Dr. Bodrogi Péter; Színi mérethatás a nagy látószögű plazma képernyőn

III. DÍJ

Hucker Ferenc, Kovács Péter Károly és Utasi Ákos; Témavezetők: Dr. Czúni László; Térinformatikai adatbányászati portál

Sebők Márton; Témavezetők: Dr. Szirányi Tamás; Filmrészletek kategorizálása jellemző tulajdonságaik alapján

DÍJAZOTT

Hajnal Zoltán; Témaveztő: Sikné dr. Lányi Cecília; Virtuális valóság tervezése afáziás betegek részére

Tivolt Viktor; Témaveztő: Dr. Szalkai István; Nagy számok faktorizálása MPQS algoritmussal párhuzamos környezetben

Informatika I. szekció

I. DÍJ

Pongrácz Barna; Témavezető: Dr. Hangos Katalin; Párologtató rendszer aszimptotikus stabilitásának vizsgálata.

Tizedes László; Témavezető: Dr. Szirányi Tamás; Alakzatok egyeztetése PAL képek esetén

II. DÍJ

Cziner Krisztina; Témavezetők: Dr. Lakatos Béla; A kristályok agglomerációjának hatása a reaktor-kristályosítók viselkedésére és teljesítményére

III. DÍJ

Csalló Péter; Témavezetők: Dr. Szirányi Tamás; Térképkészítés és pozíció meghatározás több kamerából álló rendszer segítségével

Elekes Attila; Témavezetők: Csató Péter; Lokális hálózatok védelme Linux alapú tűzfallal

Beliczki Róbert; Témavezetők: Sikné dr. Lányi Cecília; A tipográfiai ismeretek alkalmazása multimédiás és web-es dokumentumok tervezése során.

DÍJAZOTT

Bóka Richárd, Török Balázs; Témaveztő: Csató Péter; Felhasználói tevékenység korlátozása asztali számítógépen

Informatika II. szekció

I. DÍJ

Fazekas Csaba; Témavezető: Dr. Győri István; Rekeszmodellek és alkalmazásai

Süle Zoltán, Németh Attila; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba; A keveredés sztochasztikus folyamatainak számítógépes szimulációja

II. DÍJ

Skrop Adrienn; Témavezető: Dr. Dominich Sándor; A WebI2R kereső hatékonyságának vizsgálata a Leighton-módszerrel

III. DÍJ

Lachata Krisztián; Témavezető: Dr. Vass József, Ferenci Péter; Teljes körű automatikus folyamatszabályozás megvalósítása vákuumtechnikai üvegcső gyártásnál.

DÍJAZOTT

Csuha Péter; Témavezető: Dr. Vass József, Kenderesy Tamás; PC alapú gépvezérlés kidolgozása és üzemi megvalósítása

Göndör Károly; Témaveztő: Dr. Horváth Györgyi, Dr. Vass József; Fénycsőgyártó berendezés ORACLE alapú minőségbiztosítási rendszerének kialakítása és beüzemelése.

Informatika III. szekció

I. DÍJ

Adonyi Róbert; Témavezető: Dr. Friedler Ferenc; Szakaszos üzemű ipari termelő rendszerek rugalmas ütemezése.

Madár János; Témavezető: Dr. Abonyi János, Dr. Chován Tibor, Dr. Szeifert Ferenc; Tökéletesen kevert reaktorok dinamikája és modell alapú szabályozása; a kaszkád struktúra szerepe

II. DÍJ

Fodróczi Zoltán; Témavezetők: Dr. Szolgay Péter; Alakzatok eltolás függetlenítő transzformációja analogikai algoritmussal

III. DÍJ

Moldoványi Nóra; Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Szeifert Ferenc; Nemlineáris MIMO rendszerek modell prediktív szabályozása

DÍJAZOTT

Nováki Szilárd; Témaveztő: Dr. Friedler Ferenc; Szisztematikus módszer azeotropikus desztillációs folyamatok lehetséges struktúráinak generálására

Tóth János; Témaveztő: Dr. Friedler Ferenc, Kovács Zoltán; Szeparációs hálózatok szintézise levezetési fák alkalmazásával

Informatika I. szekció

II. DÍJ

Magyar Attila; Témavezetők: Dr. Hangos Katalin és Szederkényi G.; Lotka-Volterra Representation a nd Stability Analysis of Nonlinear Process Systems

III. DÍJ

Piller Dávid; Témavezetők: Dr.Szirányi Tamás és Dr. Czuni László; A SINA elektonmikroszkópos képfeldolgozó program

DÍJAZOTT

Speiser Ferenc; Témaveztő: Dr. Vass József; Környezeti szempontú intelligens földminősítési rendszer informatikai számítási módszereinek kidolgozása

Végső Balázs; Témaveztő: Dr. Kozmann György; Elektróda felcserélés vizsgálata EKG távmonitorozó rendszerben

Informatika II. szekció

I. DÍJ

Tóth Roland; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Aszinkronmotor fordulatszám-érzékelő nélküli, LPV alapú súlyozott érzékenységű H∞ szabályozása

II. DÍJ

Beke László; Témavezető: Dr. Szolgay Péter és Nagy Zoltán; CNN-UM globális vezérlőegységének tervezése és implementálása FPGA-n

Végh Veronika; Témavezető: Síkné dr. Lányi Cecília és Dr. Schanda János; Jellegzetes színek grafikus képekben

III. DÍJ

Csordás Dezső; Témavezető: Dr. Czúni László; Távolság alapú képi indexelés

Informatika I. szekció

II. DÍJ

Fazekas Csaba; Témavezető: Dr. Győri István; Rekeszmodellek és alkalmazásai.

III. DÍJ

Hoffmann Noémi; Témavezetők: Dr. Hangos Katalin, Dr. Leitold Adrienn; Modelltranszformációk hatása a modell kiszámíthatósági tulajdonságaira

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Tóth Zoltán; Témaveztő: Dr. Szirányi Tamás; Ecsetvonás transzformáció

Adonyi Róbert, Biros Gábor; Témavezetők: Dr. Friedler Ferenc, Kalotai Levente; Integrált módszer hálózatszintézis és ütemezés együttes megoldására

Informatika II. szekció

I. DÍJ

Vágvölgyi Balázs; Témavezető: Dr, Szirányi Tamás; An Intelligent Surveillance Application for the Panoramic Annular Lens

II. DÍJ

Tizedes László; Témavezető: Dr. Szirányi Tamás; A PAL lencse kalibrálása

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Kovács Attila; Témavezető: Dr. Tímár Lajos; Időbeni adatbázisok koncepcionális tervezése

Kiss Krisztián; Témaveztő: Harmatné Medve Anna; OESIM PC - Szimulációs program

Informatika I. szekció

Sárközi Norbert; Témavezető: Bertók Botond; Univerzális számítógépes eszközök hálózatszintézis feladatok megfogalmazásához és folyamatstruktúráinak generálásához

Holenda Balázs; Témavezető: Dallos András és Nagy Ádám; Kombinatorikus módszer adott tulajdonságú molekulák tervezéséhez

Kiezer Tamás; Témavezető: Dr. Dominich Sándor és Góth Júlia; Az attraktor jelenség vizsgálata asszociatív modell segítségével

Szlávik Zoltán; Témavezető: Dr. Dominich Sándor és Góth Júlia; Az I2R model alkalmazása magyar hiedelemszövegek vizsgálatára

Tóth Roland; Témavezető: Dr. Győri István; “Asszimptotikus periodicitás kimutatása rekeszrendszerekben szimulációs eljárásokkal

Harczos Tamás; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Akusztikus terek analízise és konvolúción alapuló szintézise

Kovács Annamária; Témavezető: Dr. Abonyi János; Visualization of Fuzzy Clustering Results by Modified Sammon Mapping

Informatika II. szekció

Kiezer Tamás és Szlávik Zoltán; Témavezető: Dr. Dominich Sándor és Góth Júlia; NeuRadIR Neuroradiological Information Retrieval System kölcsönhatás alapú neuroradiológiai kereső

Rapali Zsolt; Témavezető: Dr. Juhász Zoltán és Dr. Tarnay Katalin; Dinamikus szolgáltatás rendszerek létrehozása és használata mobil környezetben

Somfai Ákos; Témavezető: Drozdik Béla; Hálózatmonitorozás SNMP protokoll segítségével

Farkas Péter; Témavezető: Dr. Szirányi Tamás; Képnagyítási eljárások minõségének mérése pszichofizikai tesztek segítségével

Jackl Gergely; Témavezető: Harmatné Medve Anna; Az optimális Bluetooth hálózat a méret és biztonsági funkciók függvényében

Feil Balázs; Témavezető: Dr. Abonyi János és Dr. Németh Sándor; Hisztorikus folyamat-adatok szegmentálása fuzzy csoportosítási algoritmus segítségével

Informatika III. szekció

Tóth Péter és Vörösházi Zsolt; Témavezető: Dr. Szolgay Péter; CASTLE emulált digitális chip időzítő egységének tervezése VLSI CMOS technológiára

Berkó Attila; Témavezető: Dr Szolgay Péter és Szabó Tamás; Hisztogram transzformációk Celluláris Neurális Hálózatok alkalmazásával

Mátrai Rita; Témavezető: Dr. Schanda János és Dr. Bodrogi Péter; Reflexiós színmérők mérési pontossága

Gaál Balázs; Témavezető: Dr. Vassányi István; Intelligens menügenerálás táplálkozási tanácsadó rendszerhez

Horváth Krisztián; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Szoftveresen konfigurálható teszt eszköz gépjárművek CAN jeleinek analizálására.

Süle Zoltán; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba; Keveredési mechanizmusok elemzése statisztikai mérőszámok segítségével