Az oldal cookie-t használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Elfogadásával hozzájárul a cookie-k gyűjtéséhez. A cookie-król bővebben: wiki.

PEMIK-KTDT

Informatikai Tudományok Szekció

I. DÍJ

Korondi Márk, Varga Virág; Témavezető: Dr. Barát János; Grafikus szoftver és megoldó algoritmus fejlesztése egy nehéz kombinatorikai problémához; Számítástudományi alszekció, Gépi- és vizuális intelligencia tagozat

Kadanoczki Helga, Ősz Edina, Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Dr. Tarczali Tünde, Kalauz Károly; Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és optimalizálása; Gazdasági informatika alszekció, Gazdasági Alkalmazások Tagozat

II. DÍJ

Bárány Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Keretrendszer fuvarszervezés és analóg feladatok megoldására P-gráf módszertan alkalmazásával; Gazdasági informatika alszekció, Gazdasági- és társdalmi informatikai tagozat

III. DÍJ

Lucz Lóránd; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba, Mihálykóné Dr. Orbán Éva; Folytonos és diszkrét kockázati modellek számítógépes összehasonlítása; Számítástudományi alszekció, Elméleti számítástudomány tagozat

DÍJAZOTT

Smidla József; Témavezető: Dr. Heckl István; S-gráfon alapuló ütemezo szoftver közös memóriával rendelkezo párhuzamos architektúrára; Szoftvertechnológiai alszekció, Programozási nyelvek és ezközöt tagozat

Cserti Péter; Témavezető: Dr. Gaál Balázs; Masszívan párhuzamosított Pareto front számító módszer többkritériumú genetikus algoritmusokhoz; Számítástudományi alszekció, Gépi- és vizuális intelligencia tagozat

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Sárvári Gábor; Témavezető: Dr. Schanda János; Színtorzulások vizsgálata; Elő és természettudományok alszekció, Biológiai, és bioinspirált tagozat

Tuboly Gergely; Témavezető: Tarjányi Zsolt; Offline szívciklus detektor sok elvezetéses EKG rendszerekhez; Elő és természettudományok alszekció, Infobionika tagozat

Smidla József; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Berendezés folyam alapú ütemező algoritmus az S-gráf módszertanhoz; Számítástudományi alszekció, Elméleti számítástudomány tagozat

 

Műszaki Tudományok Szekció

I. DÍJ

Király András; Témavezető: Dr. Abonyi János; Optimization of Multiple Traveling Salesmen Problem by a Novel Representation based Genetic Algorithm – Research and Implementation Issues
 

 

I. DÍJ

Szabó István; Témavezető: Magyar Attila

Papp Dávid; Témavezető: Czúni László

Márczi Brigitta; Témavezető: Gerzson Miklós, Leitold Adrienn

II. DÍJ

Szili László; Témavezető: Bertók Botond

Orosz Ákos; Témavezető: Holczinger Tibor

II. DÍJ + PREZENTÁCIÓS KÜLÖNDÍJ

Éles András, Kovács Balázs, Tóth Benjámin; Témavezető: Hegyháti Máté

III. DÍJ

Pigler Csaba, Leitold Dániel; Témavezető: Bertók Botond

Szentes Barbara; Témavezető: Skrop Adrienn

Informatika I. szekció

I. DÍJ

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Tuza Zsolt; Colorability of mixed hypergraphs and their chromatic inversions

Tar Péter; Témavezető: Dr. Friedler Ferenc; Új redukciós eljárás folyamathálózat-szintézis feladatokhoz

II. DÍJ

Fülöp Kornél, Király András; Témavezető: Dr. Kozmann György, Gaál Balázs; Evolúciós algoritmusok a keringési rendszer modell-alapú vizsgálatához

III. DÍJ

Arany Tamás; Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, Kosztyánné Mátrai; Weboldalak tervezési kérdéseinek vizsgálata a szövegértés tükrében

DÍJAZOTT

Bárány Máté József; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Modellgeneráló szoftver fejlesztése folyamathálózat-szintézis feladatok megoldásához

Horváth Milán Gyula; Témavezető: Sikné Dr. Lányi Cecília, Dr. Sampaio, Paulo Maia; Mobiltelefonra fejlesztett segítő szoftver értelmileg sérült gyerekek számára

Szabó Zoltán, Lájer Balázs; Témavezető: Starkné Dr. Werner Ágnes; Autonóm robotok alkalmazása automata raktármodellben

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Bárány Máté József; Logikai összefüggések feltárása strukturális elemzés alapján integrált biztonsági rendszerek tanításához

II. DÍJ

Cserti Péter; Témavezető: Gaál Balázs; Masszívan párhuzamosított Pareto front számító módszer

Korondi Márk, Varga Virág; Témavezető: Dr. Barát János; MEgy térbeli probléma lehetséges megközelítései

III. DÍJ

Csáforda Tamás, Kadanoczki Helga, Ősz Edina, Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Dr. Tarczali Tünde, Kalauz Károly; P-gráf módszertan alkalmazása üzleti folyamatok vizsgálatára

DÍJAZOTT

Szlama Adrián György, Tar Péter; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Elosztott architektúra megvalósítása fuvarszervezési feladatok

Varjas Tibor; Témavezető: Dr. Maros István, Süle Zoltán; Terem allokáció genetikus algoritmus alkalmazásával

I. DÍJ

Hegyháti Máté; Redundanciamentes PNS struktúrák hatékony generálása

II. DÍJ

Erdélyi Miklós; Developing a Web Search Engine Based on the CIIR Method

III. DÍJ

Arthofer Balázs, Tar Péter, Vakulya Gergely; Integált biztonsági keretrendszer kidolgozása

DÍJAZOTT

Tar Péter; Kiterjesztett redukciós eljárás folyamat-hálózat szintézis feladatok megoldásához

I. DÍJ

Kadanoczki Helga, Ősz Edina, Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Dr. Tarczali Tünde, Kalauz Károly; Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és optimalizálása

II. DÍJ

Smidla József; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Berendezés folyam alapú ütemező algoritmus az S-gráf módszertanhoz

III. DÍJ

Korondi Márk, Varga Virág; Témavezető: Dr. Barát János; Grafikus szoftver és megoldó algoritmus fejlesztése egy nehéz kombinatorikai problémához

Sárvári Gábor; Témavezető: Dr. Schanda János; Színtorzulások vizsgálata

DÍJAZOTT

Szabó Balázs; Témavezető: Sikné Dr. Lányi Cecília; Sugárkövető renderelő megvalósítása és a renderelési folyamat felgyorsítása különböző módszerekkel

Szoldatics András; Témavezető: Hegyháti Máté; S-gráf alapú ütemező algoritmus Limited Wait tárolási stratégiához

Informatikai Tudományok Szekció

II. DÍJ

Kreschka Miklós; Témavezető: Kosztyán Zsolt Tibor és Schanda János; Síkágyas szkennerek színképi jellemzőinek meghatározása, színi transzformáció készítése színhelyes megjelenítéséhez

III. DÍJ

Bankó Zoltán; Témavezető: Abonyi János; Többváltozós idősorok vetemítése

DÍJAZOTT

Tarjányi Zsolt; Témavezető: Leitold Ferenc; Öntanuló vírusvédelmi módszerek vizsgálata

Erdélyi Miklós; Témavezető: Abonyi János; Gráfok megjelenítése és csoportosítása csomópont-hasonlóság alapján

Bankó Zoltán, Mészáros Attila; Témavezető: Czúni László; Billentyűleütés-vizsgálaton alapuló biometriai módszer bemutatása és alkalmazása

Kiss András; Témavezető: Nagy Zoltán; Beágyazott CNN-UM globális analogikai vezérlő egység tervezése FPGA architektúrán;

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Farkas Gábor, Gosztola László, Kovács Ákos; Témavezető: Fodor Dénes

Kalauz Károly; Témavezető: Bertók Botond

Kincses Zoltán; Témavezető: Nagy Zoltán

Nagy Balázs, Riz Attila, Várföldi Richárd Tamás; Témavezető: Fodor Dénes

Kenesei Tamás Péter; Témavezető: Abonyi János

Fizika, Földtudományok, Matematika szekció

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Hegyháti Máté

Infromatikai Tudományok Szekció

I. DÍJ

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Redundanciamentes PNS struktúrák hatékony generálása

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Tuza Zsolt; Colorability of mixed hypergraphs and their chromatic inversions

DÍJAZOTT

Fülöp Kornél, Király András; Témavezető: Dr. Kozmann György, Gaál Balázs; Evolúciós algoritmusok a keringési rendszer modell-alapú vizsgálatához

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Tar Péter; Témavezető: Dr. Friedler Ferenc; Új redukciós eljárás folyamathálózat-szintézis feladatokhoz

Arany Tamás; Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, Kosztyánné Mátrai Rita; Weboldalak tervezési kérdéseinek vizsgálata a szövegértés tükrében

Bárány Máté József; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Modellgeneráló szoftver fejlesztése folyamathálózat-szintézis feladatok megoldásához

Arthofer Balázs, Tar Péter, Vakulya Gergely; Témavezető: Dr. Bertók Botond, Dr. Simon Gyula; Ágens alapú integrált biztonsági keretrendszer kidolgozása

Benkő Attila; Témavezető: Sikné Dr. Lányi Cecília; Beszélgető érzelmes ágensek fejlesztése

Erdélyi Miklós; Témavezető: Kiezer Tamás; CIIR (Combined Importance-Based Web Retrieval): Fontosság-alapú Webes információ-visszakereső rendszer

Tóth Péter; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Aktív zajelnyomás implementálása FIR szűrőt hangoló LMS algoritmussal

Klauzer Gábor; Témavezető: Dr. Dominich Sándor, Kiezer Tamás; Hatványtörvény-módszerek kísérleti vizsgálata (Experimental Investigation into Power Law Methods)

Szabados László, Tóth András Gergely; Témavezető: Dr. Simon Gyula; Automatikus kódgenerálás alkalmazása vezeték nélküli szenzorhálózatok programozásához

III. DÍJ

Arthofer Balázs, Tar Péter, Vakulya Gergely; Témavezető: Dr. Bertók Botond, Dr. Simon Gyula; Ágens alapú integrált biztonsági keretrendszer kidolgozása

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Redundanciamentes PNS struktúrák hatékony generálása

DÍJAZOTT

Vakulya Gergely; Témavezető: Dr. Simon Gyula; UNIX rendszer alatt végrehajtható feladatok automatikus generálása és ellenőrzés

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Benkő Attila; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Beszélgető érzelmes ágensek fejlesztése

Dániel Csaba, Horváth Milán Gyula; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Virtuális „ELA ház” tervezése

Erdélyi Miklós; Témavezető: Dr. Dominich Sándor, Kiezer Tamás; CIIR (Combined Importance-Based Web Retrieval): Fontosság-alapú Webes információ-visszakereső rendszer

Klauzer Gábor; Témavezető: Dr. Dominich Sándor, Kiezer Tamás; Hatványtörvény-módszerek kísérleti vizsgálata (Experimental Investigation into Power Law Methods)

Szabados László, Tóth András Gergely; Témavezető: Dr. Simon Gyula; Automatikus kódgenerálás alkalmazása vezeték nélküli szenzorhálózatok programozásához

Tóth Péter; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Aktív zajelnyomás implementálása FIR szűrőt hangoló LMS algoritmussal

 

Informatika I. szekció

I. DÍJ

Király András; Témavezető: Abonyi János; Optimization of Multiple Traveling Salesmen Problem by a Novel Representation based Genetic Algorithm – Research and Implementation Issues

II. DÍJ

Lucz Lóránd; Témavezető: Dr. Mihálykó Csaba, Mihálykóné dr. Orbán Éva; Folytonos és diszkrét kockázati modellek számítógépes összehasonlítása

III. DÍJ

Harmath Lajos István; Témavezető: Síjné Lányi Cecília; Dinamikus számfelolvasó osztály Flash-ben

DÍJAZOTT

Tuboly Gergely; Témavezető: Tarjányi Zsolt; Offline szívciklus detektor sok elvezetése EKG rendszerekhez

Informatika II. szekció

I. DÍJ

Bárány Máté; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Keretrendszer fuvarszervezés és analóg feladat megoldása a P-gráf módszertan alkalmazásával

III. DÍJ

Smidla József; Témavezető: Dr. Heckl István; S-gráfon alapuló ütemező szoftver közös memóriával rendelkező párhuzamos architektúrára

DÍJAZOTT

Varga Virág, Tar Péter; Témavezető: Dr. Bertók Botond, Dr. Heckl István; Alternatív legjobb struktúrák generálása szétválasztási hálózatok szintéziséhez

Orbán György; Témavezető: Medve Anna; Útban az MDA modellverifikáló munkájának szervezéséhez és ütemezéséhez

Informatika I. szekció

I. DÍJ

Hegyháti Máté; Témavezető: Dr. Tuza Zsolt; Maximális vágások speciális gráfokon

III. DÍJ

Gelencsér Tímea; Témavezető: Dr. Kránicz Balázs; Fakult színes fényképek digitális restaurációja

Tarjányi Zsolt; Témavezető: Dr. Leitold Ferenc; Öntanuló vírusvédelmi módszerek vizsgálata

DÍJAZOTT

Kiss András; Témavezető: Nagy Zoltán; Beágyazott CNN-UM Globális Analogikai Vezérlő Egység tervezése FPGA architektúrán

Informatika II. szekció

II. DÍJ

Erdélyi Miklós; Témavezető: Dr. Abonyi János; Gráfok csoportosítása és megjelenítése

Farkas Gábor László, Gosztola László, Kovács Ákos; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Az idővezérelt és eseményvezérelt ipari protokollok vizsgálata determinisztikusság szempontjából

III. DÍJ

Bankó Zoltán, Mészáros Attila; Témavezető: Dr. Czúni László; Billentyűleütés vizsgálatán alapuló új biometriai módszer bemutatása és alkalmazása operációs rendszerek biztonságának növelésére

DÍJAZOTT

Németh Zsolt; Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, Dr. Schanda János; Síkágyas szkennerek bizonytalansági tényezőinek meghatározása

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Acélvári Nóra; Témavezető: Dr. Kránicz Balázs; Tristimulusos színingermérő készülékek illesztésének javíthatósága

Antos László, Zilizi István; Témavezető: Szabó Ferenc, Schanda János, Bodrogi Péter; A színharmónia-érzet leírásának lehetőségei

Gőgh Előd; Témavezető: Dr. Kosztyánné Mátrai Rita, Dr. Kosztyán Zsolt Tibor; Speciális szükségletű felhasználók navigációját tesztelő program