Keresés
Tudományos Intézményi Tudományos Diákköri Konferencia 2016
Pannon Egyetem, Műszaki Informatikai Kar
Informatikai Tudományi Szekció
Regisztáció: 2016. november 9. 8:00-10:00, B-C folyosó
Informatika, I. szekció
Időpont: 2016. november 9. 10:00-12:00
Helyszín: Pannon Egyetem I épület 726.
Bizottság:
Elnök: Dr. Pituk Mihály
Tagok: Dr. Simon Gyula, Dr. Magyar Attila, Dr. Vassányi István
Titkár: Gál Mónika
Időpont | Név | Témavezető | Az előadás témája |
10:00 | Győrfi-Bátori András | Dr. Mihálykóné dr. Orbán Éva, Dr. Mihálykó Csaba |
Diszkrét kockázati folyamatok matematikai és számítógépes elemzése alkalmazásokkal |
10:20 | Sőrés Milán Attila | Dr. Fodor Attila | Villamos elosztóhálózatok szimulációja nyílt forráskódú diszkrét eseményű szimulátorral |
10:40 | Tóth Dávid Noel | Dr. Szabó Ferenc | Az egészséges napi életritmust támogató, emberközpontú világítás vezérlés fejlesztése |
11:00 | Kedves Loránd | Dr. Czúni László | A szoftver, mint adatszerkezet |
11:20 | Tasnádi Bálint | Szücs Veronika | Audiovizualizáció a virtuális környezetekben |
11:40 | Csontos Balázs | Dr. Medve Anna | Teszt-alapú mintafejlesztés és a mintaalkalmazás automatizálása akadálymentes webfejlesztéshez Joomla! tartalomkezelő platformon |
12:00 | Torgyik Tamás | Dr. Abonyi János | Feature selection for many-objective optimisation |
Informatika, II. szekció
Időpont: november 9. 10:00-12:00
Helyszín: Pannon Egyetem I épület 924.
Bizottság:
Elnök: Dr. Hangos Katalin
Tagok: Dr. Süle Zoltán, Dr. Juhász Zoltán, Dr. Dósa György
Titkár: Bartos Anikó
Időpont | Név | Témavezető | Az előadás témája |
10:00 | Guzsvinecz Tibor | Szücs Veronika | Kinect szenzoros alkalmazások vezérléséhez szabályzó interfész tervezése és megvalósítása |
10:20 | Árvai Adrián | Dr. Jaskó Szilárd | Android alapú applikáció az óvodások iskolaérettségének felmérésében |
10:40 | Novák Ádám | Dulai Tibor, Dr. Kovács József |
Design and development of a flexible and extensible infrastructure orchestration software for IaaS Clouds |
11:00 | Gyuk Péter | Dr. Vassányi István | Improved methods for blood glucose level prediction |
11:20 | Pigler Péter | Dr. Abonyi János | Városok vonzóképességének innovatív mérését lehetővé tevő keresőrobot és adatelemző szoftver fejlesztése
|
11:40 | Szabó Gyula | Szücs Veronika | A kapcsolóüzemű tápegységek felharmonikus torzításának vizsgálata |
12:00 | Sőrés Milán Attila | Dr. Fodor Attila | Háromfázisú ABB aszinkron motor paraméterbecslése |
Eredményhírdetés és záró rendezvény:
15:30-17:00: Meghívott előadók plenáris előadása és eredményhirdetés. Helyszín: PE „B” épület Aula
17:00-20:00 Fogadás. Helyszín: „B-C” összekötő folyosó.
2016. április 20-án került megrendezésre a Műszaki Informatikai Karon a Kari Tudományos Diákköri Konferencia, melyen 2 tagozatban 11 hallgató mutatta be munkáját. A bizottságok döntése alapján az alábbi eredmények születtek. A megjelölt dolgozatok a 2017 tavaszán megrendezésre kerülő OTDK-n képviselik majd Karunkat. Minden résztvevőnek gratulálunk a sikeres szereplésért!
Informatika I. szekció
I. DÍJ:
Győrfi-Bátori András: Kockázati folyamatok számítógépes és matematikai elemzése diszkrét modell esetén, Témavezetők: Dr. Mihálykóné dr. Orbán Éva, Dr. Mihálykó Csaba - OTDK továbbjutás
Ősz Olivér: Az S-gráf módszertan kiterjesztése erőforrás-korlátos ütemezési feladatosztályra, Témavezető: Dr. Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás
II. DÍJ:
Szili László: Döntési hálózatok optimális struktúrájának meghatározása, Témavezető: Dr. Bertók Botond - OTDK továbbjutás
III. DÍJ:
Stivi Balázs: Mikrokontroller vezérlésű BLDC hajtás tervezése és implementálása, Témavezető: Dr. Fodor Attila
Dícséret:
Benkő Dániel Balázs: Többdimenziós pályagörbék stabilitási vizsgálata, Témavezető: Dr. Szalkai István
Informatika II. szekció
I. DÍJ:
Dörgő Gyula Ádám: Problem-oriented mutation operators for multi-objective evolutionary optimization, Témavezető: Dr. Abonyi János - OTDK továbbjutás
Tóth Krisztina: Szekvenciális onkológiai ellátási eseménysorok és mintázatok bányászata, Témavezetők: Dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, Dr. Kósa István - OTDK továbbjutás
II. DÍJ:
Mesterházi Sándor: K-dimenziós keresőfák megvalósítása nagyméretű adattömeg részére, Témavezető: Dr. Vassányi István - OTDK továbbjutás
Dícséret:
Süveges Csaba, Gergó Máté: Mozdulatfelismerés Kinect szenzorok segítségével, Témavezető: Lipovits Ágnes
Csendes András Gábor: Streaming típusú képátvitel az orvosi gyakorlatban, Témavezető: Lipovits Ágnes
Morgan Stanley különdíjban részesültek:
Dörgő Gyula Ádám
Győrfi-Bátori András
Tóth Krisztina
2014-ben április 22-én került megrendezésre a Pannon Egyetem Tavaszi Tudományos Diáknapja, melyen két tagozatban mutatták be hallgatóink előadásaikat. A bizottságok döntése alapján az alábbi eredmények születtek, melyekhez gratulálunk a dolgozatok készítőinek! A továbbjutott dolgozatok a 2015 tavaszán megrendezésre kerülő OTDK-n képviselik majd Karunkat.
Informatika I. tagozat
I. DÍJ
Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: Dr. Fogarassyné Dr. Vathy Ágnes, Dr. Abonyi János - OTDK továbbjutás
Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus hányadostesztjeinek vizsgálata, Témavezető: Tar Péter - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Éles András: Ütemezési feladatmegoldó módszerek összehasonlítását támogató egységes modell és szoftver, Témavezető: Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás
Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás
Mokcsay Ádám: Gazdasági hírek elemzése szövegbányászati eszközökkel, Témavezető: Dr. Tarczali Tünde - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Ábrahám Gyula: Üzleti folyamatok erőforrás ütemezésének támogatása ágens alapú technológiával, Témavezető: Starkné Dr. Werner Ágnes - OTDK továbbjutás
Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József - OTDK továbbjutás
Dícséretben részesült
Ruppert Tamás: Hierarchikus folyamatbányászat - folyamatmodellek klaszterezése és vizualizációja, Témavezető: Dr. Abonyi János, Dr. Király András
Informatika II. tagozat
I. DÍJ
Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Vércukorszint becslő modellek vizsgálata paraméter-identifikációs algoritmusokkal, Témavezetők: Dr. Vassányi István, Dr. Kovács Levente- OTDK továbbjutás
Zachár Gergely: Rádióinterferencia alpú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: Dr. Simon Gyula - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Koszteczky Bence: Mágneses érzékelésen alapuló járműdetekció, Témavezető: Dr. Simon Gyula - OTDK továbbjutás
Varga Péter Zoltán: Gépi zajok detektálása alacsony energiafogyasztású eszközök felhasználásával erdei környezetben, Témavezető: Dr. Czúni László - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Klein Ferenc, Róth Gergő: Energiatakarékos háztartás támogatása informatikai eszközökkel, Témavezető: Dr. Simon Gyula
Dícséretben részesült
Magyar Gábor: Három fázisú szinkron generátor modellezése és digitálisan vezérelhető gerjesztés szabályozó tervezése, Témavezető: Fodor Attila
Tóth Tekla: QRS-detektáló algoritmus fejlesztése MATLAB környezetben, Témavezető: Tuboly Gergely
Informatika Tudományi Szekció eredményei:
I. DÍJ
Szili László: Korlátozás és szétválasztás algoritmusok tervezése és implementálása időkorlátos folyamatok optimalizálására, Témavezető: Dr. Bertók Botond - OTDK továbbjutás
Giczi Dániel: Közlekedési jelzőtáblák detekciója, követése és szegmentálása, Témavezető: Dr. Czúni László - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Novák Ádám: Automated infrastructure orchestration in cloud environments, Témavezetők: Dulai Tibor, Dr. Kovács József - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Leitold Dániel: Network science based analysis of dynamical systems – effect of the interactions, Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes
Dicséret:
Broscautanu-Kiss Bálint: Beágyazott rendszerekhez fejlesztett apaBoard eszköz oktatási technológia kutatására - EECS and Implementation and Evaluation of Educational Technology, Témavezető: Dr. Göllei Attila
November 13-án került megrendezésre az Intézményi Tudományos Konferencia, melyen egy tagozatban mutatták be hallgatóink előadásaikat. A bizottságok döntése alapján az alábbi eredmények születtek, melyekhez gratulálunk a dolgozatok készítőinek! A megjelölt dolgozatok a 2015 tavasszal megrendezésre kerülő OTDK-n képviselik majd Karunkat.
Informatika tagozat
I. DÍJ
Béres Mónika; Témavezető: Dr. Vassányi István; Vizuális élmények elemzése neuro-esztétikai módszerekkel - OTDK továbbjutás
Horák Krisztina; Témavezető: Dr. Abonyi János; Bayes háló alapú ajánlórendszer fejlesztése - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Kadanoczki Helga; Témavezető: Dr. Fogarassyné Dr. Vathy Ágnes; Gráfbányászat - Fertőzés szimuláció SIRS modell alapján - OTDK továbbjutás
Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Simon Gyula; Rádióinterferencia alapú objektumkövetés - OTDK továbbjutás - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Nyéki Ágnes; Témavezető: Síkné Dr. Lányi Cecília; Rehabilitációs játék készítése stroke betegek számára
Szél László; Témavezető:Fodor Attila; Grundfos búvárszivattyúba szerelhető aszinkron motorjának hatásfoknövelése
Sikeresen szerepeltek hallgatóink a 2015. évi Kari Tudományos Diákköri Konferencia Informatika Tudományi Szekcióján május 8-án, pénteken. A győztes pályamű az üzleti folyamatok strukturális vizsgálatát és több szempontú optimalizálását mutatta be P-gráf módszertan alkalmazásával.
A GTK Tavaszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia Gazdaságtudomány I. tagozatban első helyezést ért el Harangozó Virág Hallgatói karrierkövetés Big Data elemzés módszerekkel című dolgozatával. Témavezetők: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, Dulai Tibor
Informatika Tudományi Szekció eredményei:
I. DÍJ
Baumgartner János: Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és több szempontú optimalizálása P-gráf módszertan alkalmazásával, Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Frits Márton - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Apostol Gergely, Tompos Ádám: Tarokk kártyajáték motor és játék keretrendszer Android platformra, Témavezető: Dr. Vassányi István - OTDK továbbjutás
Bálint Roland: Aszinkron motor paramétereinek becslése, Témavezető: Fodor Attila - OTDK továbbjutás
Dicséret:
Maróti Dorottya, Bolla Noémi, Neubrandt Fanni: Játékok fejlesztése Android platformra – szelektív hulladékgyűjtés és környezetvédelem oktatása általános iskolás gyerekeknek, Témavezető: Síkné dr. Lányi Cecília
GTK Tavaszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia Gazdaságtudomány I. tagozat:
I. DÍJ
Harangozó Virág: Hallgatói karrierkövetés Big Data elemzés módszerekkel, Témavezetők: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, Dulai Tibor - OTDK továbbjutás
A Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium 2013 novemberében Újvidéken, a Technológiai Karon megrendezi a 12. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferenciát, melynek top-témája a TÜKÖR.
Absztrakt leadási határideje: 2013. október 1
Felhívás és részletek itt.
Kiemelkedő eredményeket értek el a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának hallgatói a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Informatikai Tudományi Szekciójában Szegeden.
A konferencián 19 hallgató 15 pályamunkát mutatott be, ebből 4 dolgozattal első, 2 dolgozattal második, 3 dolgozattal harmadik helyezést, és egy különdíjat értek el. Az első helyezettek közül választották ki legjobb prezentációnak járó különdíjat, amelyet Zachár Gergelynek ítéltek oda.
A díjazott pályamunkák:
Modellezés és szimuláció tagozat:
1. díj: Smidla Ádám: Inverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: dr. Magyar Attila
2. díj: Pózna Anna Ibolya: Technológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, Témavezetők: dr. Gerzson Miklós, dr. Leitold Adrien
Algoritmusok és optimalizálási eljárások tagozat:
1. díj: Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté
3. díj: Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter
Számítástudomány alkalmazásai tagozat:
1. díj: Zachár Gergely: Rádióinterferencia alapú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: dr. Simon Gyula
Informatika orvosi alkalmazásai tagozat:
1. díj: Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Modell alapú vércukorszint-előrejelzés, Témavezető: dr. Vassányi István
Alkalmazott informatika I.tagozat:
2. díj: Varga Péter Zoltán: Alacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: dr. Czúni László
Algoritmusok tagozat:
3. díj: Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József
Infokommunikáció és hálózatok tagozat:
3. díj: Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, dr. Abonyi János
Alkalmazott informatika II. tagozat:
Különdíj: Kiss Péter József, Samu Zsolt: Szókép alapú kézírás felismerő rendszer archív levéltári dokumentumokhoz, Témavezetők: dr. Czúni László, Lipovits Ágnes
A következő OTDK Informatikai Tudományi Szekcióját a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara rendezi.
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács Mestertanár Aranyérem kitüntetést itélt oda Dr. Bertók Ákos Botondnak, a Rendszer- és Számástudományi Tanszék docensének. Az elismeréshez ezúton is gratulálunk!
November 19-én került megrendezésre az Intézményi Tudományos Konferencia, melyen 3 tagozatban mutatták be hallgatóink előadásaikat. A bizottságok döntése alapján az alábbi eredmények születtek, melyekhez gratulálunk a dolgozatok készítőinek! A megjelölt dolgozatok a 2015 tavasszal megrendezésre kerülő OTDK-n képviselik majd Karunkat.
Algoritmusok, Jelfeldolgozás Tagozat
I. DÍJ
Varga Péter Zoltán: Alacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: Dr. Czúni László - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Tóth Tekla: EKG feldolgozó MATLAB szoftver és szívciklus klasszifikáló algoritmus fejlesztése, Témavezető: Tuboly Gergely - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Séllei Ildikó: Algoritmus fejlesztése optimális helykihasználás eléréséhez Androidos készülékek összetett képernyős kezeléséhez, Témavezetők: Síkné Dr. Lányi Cecília, Szücs Veronika
Dícséret:
Maróti Dorottya: 3D játékmotorok összehasonlítása egy szórakoztató 3D játék fejlesztése során, Témavezető: Szücs Veronika
Guzsvinecz Tibor: Mozgásfelismerő alkalmazás fejlesztése Shimmer szenzoros és Microsoft Kinect szenzoros vezérléssel, Témavezetők: Síkné Dr. Lányi Cecília, Szücs Veronika
Modellezés, Adatelemzés Tagozat
I. DÍJ
Lőrincz Tamás, Gyuk Péter: Modell alapú vércukorszint-előrejelzés, Témavezető: Dr. Vassányi István - OTDK továbbjutás
Pózna Anna Ibolya: Technológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, Témavezetők: Dr. Gerzson Miklós, Dr. Leitold Adrien - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Smidla Ádám: Inverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: Dr. Magyar Attila - OTDK továbbjutás
Ruppert Tamás: Folyamatbányászati algoritmusok fejlesztése, Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Király András - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Horváth Sándor Rajmund: Kisteljesítményű kísérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila - OTDK továbbjutás
Szabó Gergely: Kis teljesítményű kísérleti szélerőmű tervezése állandó mágneses egyenáramú generátorral, Témavezető: Fodor Attila - OTDK továbbjutás
Operációkutatás Tagozat
I. DÍJ
Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás
Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József - OTDK továbbjutás
II. DÍJ
Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter - OTDK továbbjutás
III. DÍJ
Nemes Zsolt Ádám: S-gráf módszertan heurisztikus gyorsításai, Témavezetők: Hegyháti Máté, Orosz Ákos
Ábrahám Gyula: Gyártási folyamatok erőforrás ütemezése idő és költség alapján, Témavezető: Starkné Dr. Werner Ágnes
Márczi Brigitta mérnökinformatikus MSc hallgatónk Edvy László témavezetése mellett első díjat nyert a Nyugat-magyarországi Egyetem Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciájának Sporttudományi szekciójában, s egyben jogot szerzett pályamunkájának az OTDK-n történő bemutatására. A szép eredményhez ezúton is gratulálunk!